Bunu Anlatmasam Olmazdı!

  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Bunu Anlatmasam Olmazdı!

Öncelikle Bu Yazı Bir Sponsor Tanıtımı Ya da Reklam Yazısı Değildir!

Yaklaşık 2 yıl önce önce bir teknoloji mağazasından aldığım Logitech marka kablosuz klavye ve mouse setimin ve onu üreten teknoloji firmasının küçük bir duyarlılık hikayesini anlatmak istedim, çünkü yapmış oldukları şey ticari kaygılar ve kar etme dünyasında çok karşılaşamayacağınız bir örnek.

Kısa süre önce setin bilgisayar bağlantısını sağlayan "nano receiver"; yani minik alıcısını kaybettim. Ki herkes bilir, alıcının kaybedilmesi ya da bozulması demek, o setin ölmesiyle aynı anlama geliyor. Önce uzun süre alıcıyı evin altını üstüne getirerek aramayı denedim. Ama bir süre sonra bulunmamak üzere kaybolduğunu kabullenmek zorunda kaldım. Uzun bir süre ümitsiz şekilde bekledikten sonra piyasada bağlantı için kullanabileceğim alıcılar olup olmadığını araştırdım ve Türkiye piyasasında yaklaşık 90 TL'ye yani neredeyse uygun fiyatlı bir kablosuz klavye mouse setiyle aynı fiyata satıldığını gördüm. Sonrasında parçanın Çin kaynaklı alışveriş sitelerinde 15 - 20 TL gibi fiyatlara da satıldığını keşfettim ve bir tane sipariş verdim. Ancak gelen parça maalesef mouse ve klavyemle eşleşmedi ve deneme başarısız oldu.

En son çare, Logitech'in kendi internet sayfası üzerinden firmaya alıcıyı kaybettiğimi ve yenisini nereden bulabileceğimi sordum. Sağolsun Suhas isimli bir müşteri hizmetleri temsilcisi mail yoluyla geri dönüş yaptı. Benden kullandığım setin seri no ve fatura bilgilerini aldıktan sonra hiç dert etmememi, problemimi çözeceklerini iletti.

Sonuç mu?

Benden adres bilgilerimi alarak bana Logitech Hollanda biriminden hiç bir ücret talep etmeden bir kaç gün içinde tüm Logitech cihazlarıyla bağlantı kurabilen bir alıcı gönderdiler. En son olarak sorunum çözüldü mü diye de bana ısrarla mail atarak, başka problemim olursa mutlaka ulaşmamı tembihlediler ve kalbimi kazandılar. Okuyanlar için küçük ama benim için büyük olan bu jestlerini burada paylaşmadan edemedim. Benzer bir probleminiz olduğunda sitelerine girerek, "destek" sayfasına tıklayıp derdinizi anlatmaktan çekinmeyin derim.

Duyarlılığınız ve müşteri memnuniyeti odaklı çalışmanız için Teşekkürler Logitech!

 

logitech-mk220

13 Şubat 2020